Pagrindinis puslapis

Iš Kiwinet Wiki.
Peršokti į: navigacija, paiešką
  • Pradžia
Kraunamas žemėlapis ...
Renginiai
Renginių nėra


Sveiki atvykę į Kiwinet WiFi Vikipedija

Kiwinet tikslas - steikti laisvą, nemokamą, nepriklausomą, nekomercinį belaidžio WiFi radijo tinklo mazgus. Kiekvienas Kiwinet WiFi tinklo mazgo savininkas suteikia galimybę kitiems tinko dalyviams naudoti jo belaidį maršrutizatorių kitų dalyvių duomenų perdavimui. Mainais jis ar ji taip pat naudoja kitų tinklo dalyvių mazgus žaisti online žaidimus, naršyti tinklapius, dalintis failais arba naudotis video skambučių paslaugomis.

Tokių būdų sukuriamas Mesh tinklas.

Kiwinet WiFi - savireguliuojantis Mesh tinklas. Tinklui kurti dalyviai naudoja savo turimus maršrutizatorius panaudojant specialu Linux distributyvą, vadinama Kiwinet Firmware. Kiekvieno mesto, kaimo ar sodo bendruomenė gali pakeisti nustatymus taip, kad jis geriausiai atitiktu jų poreikius.

Šiame wiki mes kaupiame bendro pobūdžio žinias apie Kiwinet WiFi tinklą siekiant skatinti nemokamo belaidžio tinklo plėtrą Lietuvoje.


Kiwinet principai

1. Prieiga prie informacijos ir žinių turi būti nemokama ir laisva.
2. Niekas negali uždrausti ar kitaip apriboti bendrauti su kitais.
3. Vietiniai belaidžiai ir laidiniai tinklai turi būti viešos erdvės kaip gatvės, parkai, miškai ar jūrą.
4. Tinklai ir skaitmeninė infrastruktūra turi būti grindžiama nemokamą ir atviro kodo programinę įrangą ir standartais.
5. Reguliatoriai, valstybė ir įstatymų leidėjai turi suteikti visuomenei nemokamus leidimus naudotis radijo dažniais.

Internet'as Kiwinet WiFi tinkle

Kiwinet nėra interneto ryšio teikėjas. Vietos bendruomenės gali savo iniciatyva suteikti prieiga prie interneto Kiwinet WiFi tinklo dalyviams. Kaip prisijungti prie bendruomenės tinklų galima rasti jų interneto tinklapiuose. Kiwinet tinklo bendruomenės stengėsi užtikrinti lengvą prisijungimą prie globalių ir vietinių tinklų. Toks prisijungimas suteikia galimybę piliečiams nekliudomai naudotis tinklais tik nekomerciniais tikslais. Politikai turi suteikti visus reikalingus leidimus veikti tokiam tinklui. Kiwinet deda pastangas užtikrinti netrukdomą viešųjų belaidžių WiFi tinklų veikimą. Mes tikimės, jog ateityje bus išskirta daugiau radijo dažnių skirtų belaidžio radijo tinklams.

Kaip tapti Kiwinet WiFi dalyviu

Jūs palaikote laisvo belaidžio radijo tinklo sukūrimo idėja ir norite prisidėti ? Mes džiaugiamės ! Yra keletas galimybių. Pirmiausia prašome daugiau sužinoti apie tinklo poreikius ir susipažinti su šiame wiki pateikta informaciją. Galite skirti Jūsų piniginė arba įrangos paramą arba galite pagerinti ir ištaisyti šio wiki straipsnius, rašyti naujus įrangos aprašymo arba pagalbos straipsnius. Galite prisidėti prie atsakymų į vartotojų laiškus. Daugelis bendruomenių turi savo tinklapius ir forumus.

Dar mums reikalinga sekanti pagalba:

Skatinimas dalyvauti Kiwinet veikloje

Jūs turite dienorašti ar svetainė ? Jūs galėtumėte parašyti apie mus ir taip skatinti tinklo plėtrą! Padėkite mums išplatinti šia nemokamo tinklo idėją kuo plačiau. Įkelkite Kiwinet logo ir nuorodą į savo svetainė. Jūs turite daugiau laisvo laiko ? Suraskite bendraminčius, kurie pritaria nemokamo tinklo idėjai. Jūs galite platinti skrajutes. Reklaminė medžiaga rasite šiame wiki.

Dalyvavimas organizuojant Kiwinet WiFi renginius

Kiwinet Kalendoriuje rasite artėjančius renginius. Jūs galite pasiūlyti pristatyti nemokamą Kiwinet WiFi ryšį švenčių, mugių ar rengenių metu. Susisiekite su mumis ir galėsime suderinti veiksmų planą.

Dalyvauk kaip dizaineris ar administratorius

Jūs esate kūrybingas dizaineris ar administratorius ir pritariate nemokamo radijo ryšio idėjai ? O gal Jūs programuotojas ir turite žinių CSS, PHP, Angular, HTML, C++ srityse ? Tada sukurkite savo miesto, kaimo ar sodų bendrijos svetainė ir suburkite norinčius susijungti į tinklą. Geriausiai panaudoti Kiwinet stylių

Mes visada laukiame naujų kolegų norinčių prisidėti prie musu svetainių priežiūros. Domina ? Tada rašykite mums el. paštu adresu [1] kaip jūs norite prisidėti ir ką galite atlikti.

Musu draugai

Gorila Studija FreiFunk tinklas Pico Peering Agreement v1.0